Nativní protein

Nativní protein se vyrábí filtrací přímo z čerstvého mléka. Získáváme tak nativní mléčný izolát. Použití mléka jako výchozí suroviny je tak klíčovým faktorem ovlivňujícím kvalitu. Používané produkty mají lahodnou mléčnou chuť, což se projeví i ve finálních produktech.

Co to je nativní protein?

Nativní proteiny se vyrábí filtrací přímo z čerstvého mléka. Získáváme tak nativní mléčný izolát. Použití mléka jako výchozí suroviny, neovlivněné produkcí jiných potravin z mléka, je tak klíčovým faktorem ovlivňujícím kvalitu. Používané produkty mají lahodnou mléčnou chuť, což se projeví i ve finálních produktech. Nevýhodou je cena, která dosahuje násobku druhotných proteinů.

Jak se liší nativní protein od klasických proteinů?

Standardní proteiny, které vyrábí téměř všichni výrobci, se vyrábí z vedlejšího produktu (syrovátky), který vzniká při výrobě jiných mléčných produktů. Syrovátka je v tomto případě odpadním produktem, který byl již ovlivněn samotným procesem výroby sýrů, tvarohů atd. Tato zbytková syrovátka se poté filtruje. V těchto proteinech není možné garantovat množství vitamínů a látek, které se v mléce standardně vyskytují.

Proč je nativní protein Wefood jedinečný?

V České republice neexistuje výrobce, který by používal nativní proteiny jako výchozí surovinu. U některých dovážených produktů lze nalézt určité procentuální zastoupení této úrovně kvality většinou ve směsi s druhotným proteinem. Pouze několik výrobců v zahraničí používá proteiny typu native whey nebo micelární kasein. V Evropě žádný výrobce nepoužívá nativní protein z celé frakce bílkovin mléka.

Pro koho je nativní protein vhodný?

Nativní protein je vhodný pro muže a ženy, kteří ocení opravdovou kvalitu a nikoliv jen marketing. Vzhledem k výrobním procesům jsme schopni garantovat hodnoty vitaminů, které se v proteinu vyskytují přirozeně a které nejsou degradovány nešetrnými výrobními procesy, jako u standardně nabízených proteinů. Nativní mléčný proteinový izolát je vzhledem ke svojí povaze vynikající protein do diety, protein na hubnutí nebo jako dodatek k běžnému jídlu. Jedná se o protein se vstřebatelností 8 hodin, zasytí tedy na dlouhou dobu a není nutné zbytečně navyšovat dávky. Je to také vhodný protein pro sportovce, protože zajišťuje nejdelší dobu dodávání aminokyselin, která je delší, než u samotného micelárního kaseinu.

Proč je v proteinu vysoká hodnota sacharidů?

proteinu nepoužíváme syntetická sladidla, která dosahují stonásobků sladivosti (např. sukralóza je 600× sladší, než cukr). Nepoužíváme ani samotné extrakty ze stévie, které nemají dobré senzorické vlastnosti a řadě lidí nechutnají. Naše společnost používá sladidlo Erylite® s 4 násobnou sladivostí oproti cukru. I přesto, že se toto sladidlo téměř nevstřebává, podle platné legislativy je zařazeno mezi sacharidy a jako takové jej musíme uvést na obalu.

Proč používáte černé dózy?

Řada látek je citlivá na světlo (prakticky všechny vitaminy rozpustné v tucích – A, D, E, K; dále B2, B9, B12, C, tuky – iniciace rozkladu světlem, atd). Všimněte si, že i v lékárnách se většina produktů prodává v obalech, které nepropouští světlo (kartónové krabičky) nebo v lahvičkách s tmavým sklem. Uplatňujeme stejnou filozofii a myslíme i na zachování maximálního možného množství makro a mikronutrientů v našich produktech. Cíleně se vyhýbáme obalům, které propouští světlo (průhledné a bílé obaly).