Proč náhrada stravy?

Možná si kladete otázku, proč vůbec existují alternativy běžného jídla, jako je náhrada stravy WeFood GO MRP? Na tuto otázku Vám odpovíme v tomto článku.

Možná si kladete otázku, proč vůbec existují alternativy běžného jídla, jako je náhrada stravy WeFood GO MRP? Člověk, který konzumuje pravidelně pestrou a vyváženou stravu, bude nejspíše kroutit hlavou. Pokud se ale podíváme na realitu, tento produkt svoje opodstatnění má nebo jste si nikdy nekoupili bagetu na benzince? Pojďme se tedy podívat na tuto skupinu a zvláště na náhradu stravy WeFood GO podrobněji.

Při vývoji totoho produktu jsme se nedívali jen na poměry mezi bílkovinami, tuky a sacharidy ale brali jsme potaz i přirozenou biologii člověka a jeho potřeby. Zaměřili jsme se tedy na vstřebatelnost všech složek jako jsou třeba vitamíny, minerály či bílkoviny.

V čem se podobné produkty liší? Sledovaných faktorů může být několik, v základu můžeme jmenovat tyto:
1. Zdroj bílkovin – V minulém článku jsme vám představili metodiku DIAAS, která je nejpokročilejší metodou na hodnocení kvality bílkovin. Z ní vyplývá, že i nejkvalitnější jednodruhový rostlinný protein má přibližně o 30–40% nižší vydatnost (vstřebatelnost) než mléčný protein. Nejvyšších hodnot dosahoval nativní MPI, což je právě zdroj proteinu ve WeFood GO. Protein, který tak plní naše standardy – tzn. maximální kvalita, nativní forma, udržitelný zdroj.

2. Zdroj sacharidů – WeFood GO MRP je sestaveno tak, abychom nemuseli užívat maltodextrin jako zdroj sacharidů. Studie, které prokazují jeho negativní vliv na organismus, jsme představili v příslušném článku – zkráceně má negativní vliv na vznik autoimunitních chorob vč. Crohnovy choroby. Sacharidová složka je tak sestavena za použití ovsa, pohanky, rýže a isomaltulózy.

3. Zdroj tuků – Vyvážená směs nasycených a nenasycených tuků – zdrojem jsou obiloviny, mořská řasa (chlorella), kokosové mléko, konopné semínko, slunečnicový lecitin či omega-3 původem z ryb.

4. Vitaminový a minerální premix – Pokud budeme hodnotit formu látek, stavíme na co nejlépe využitelných formách – oxidům se snažíme vyhýbat, používáme tak organické varianty pro lepší vstřebatelnost. Premix je dále obohacen o antioxidanty, enzymy či argogeny.

5. Přírodní aroma, přírodní barviva, přírodní sladidla- mezi barviva, která používáme patří kakao, kurkuminem, karamel (E150a) či chlorela. Pokud chcete experimentovat, pořiďte si verzi natural a k ní naše sladidlo erylite a rostlinné prášky. Jedná se např o prášek z rajčat, rybízu, pomeranče a mnoho dalších. Z těchto prášků si tak připravíte třeba i džus, jejich použití je široké a fantazii se meze nekladou. Zkoušeli jste například náhradu stravy GO MRP jako rajčatovou polévku?

6. Enzymy – V produktu WeFood GO MRP používáme trávící komplex Digezyme® – pokud tedy máte problémy s trávením, vadí vám v jiných produktech i zbytková laktóza, zde nemusíte mít obavy, jedná se o vysoce kvalitní směs enzymů s řadou funkcí, které jsme popsali v samostém článku včetně grafů změn obsahů při různých teplotách.

Proč dvě verze balení tohoto produktu? Hlavně především kvůli praktičnosti a efektivnosti – velké balení má nejlepší poměr obal vs. produkt, cenově tak jedna porce vychází na 47 Kč.. Občas ale člověk raději sáhne po jednotlivých porcích. Pokud někam cestujete, ať už autem, nebo třeba na přechod hor, jednotlivé porce se lépe používají v samostatném balení. Kdo řeší expediční stravu, jedná se o velmi zajímavou volbu ať už z hlediska složení a poměrů makro a mikro živin, tak i z hmotnostního hlediska (100 g je cca 400 kcal).

Snad jsme ve stručnosti představili tento produkt a jeho použití. Neříkáme abyste nahradili veškeré jídlo pomocí náhrady stravy WeFood GO, pokud ale hledáte kvalitní alternativu, je pro vás náhrada stravy WeFood GO vhodnou volbou. Obzvláště také proto, že v produktu naleznete pouze kvalitní suroviny.